Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Kısaca DenizBank

Tek Bir Bankadan Büyük Bir Finansal Hizmetler Grubuna

Tek bir Bankadan Büyük Bir Finansal Hizmetler Grubuna

DenizBank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nde satın alınarak yolculuğuna başlamıştır. 25 yıllık kısa tarihçesine üç hissedar değişimi ve bir halka arz sığdıran Banka; Ekim 2006’da Avrupa’nın önde gelen finans gruplarından Dexia bünyesine katılmasının ardından, Rusya’nın Türkiye’ye bir seferde gerçekleştirdiği en büyük yatırıma konu olarak, 28 Eylül 2012 itibarıyla Avrupa’nın en büyük bankalarından Sberbank çatısı altında hizmet vermeye başlamıştır. Banka’nın payları son olarak 31 Temmuz 2019 itibarıyla, MENAT Bölgesi’nin lider bankacılık grubu Emirates NBD’ye devrolmuştur.

Bankacılıkta “finansal süpermarket” dönemi

1997’de kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde personel alımı ve şube açılışlarını içeren bir “hayata dönüş” programı uygulayarak beş yıllık stratejik plan hazırlayan Banka, bu süreci, TMSF’ye devrolan banka şubelerinin bir kısmının satın alınması ve 2002 sonunda Tarişbank’ın Gruba dahil edilmesiyle desteklemiştir. Söz konusu dönemde DenizBank, mevcut bankacılık ürün ve hizmetlerini tamamlamak üzere faktoring, finansal kiralama, yatırım ve portföy yönetimi şirketlerine ek olarak Avusturya ve Rusya’da banka satın almaları yapmış ve 2003 yılında çeşitli finansal hizmetleri aynı çatı altında sunan bir finans süpermarketi oluşturmak amacıyla DenizBank Finansal Hizmetler Grubu (DFHG)’nu kurmuştur. Diğer yandan, 1 Temmuz 2013 itibarıyla Citi’nin Türkiye’deki Bireysel Bankacılık Bölümü’nü, 600 binden fazla müşteri ve 1.400’e yakın çalışanı ile devralmıştır.

Kurulduğu günden bu yana yenilikçiliğe, teknolojiye, Ar-Ge ve inovasyona önemli ölçüde yatırım yapan DenizBank, 2012 yılında Türkiye’nin ilk Dijital Kuşak Bankacılığı Departmanı’nı kurarak sektörün ilk CDO’sunu atamış, ABD ve Avrupa’da üst üste “Dünyanın En Yenilikçi Bankası” unvanını almış ve Türkiye’deki girişimcilik ortamına network ve deneyim odaklı destek sunmak üzere Temmuz 2021’de yeni nesil iştiraki NEOHUB’ı kurmuştur.

Kalkınma ve sürdürülebilir gelecek için çalışan banka

Memlekete hizmet ilkesiyle çalışan Banka; sağlık, spor kulüpleri, belediyeler, denizcilik, turizm, enerji, eğitim, altyapı ve tarımın yanında, ekonominin can damarı olan KOBİ’lerin ihtiyaçlarını sahiplenmeyi görev bilerek; söz konusu alanların büyük çoğunluğunda sektöre örnek oluşturan finansman modelleri yaratmakta; kalkınmanın her kanadına duyarlı, sürdürülebilir bir miras yaratmayı hedeflemektedir.

DenizBank, aynı zamanda, finans sektörünün yeşil dönüşüm sürecinde üstlendiği rolün bilinciyle, gezegenin geleceğini ve doğal kaynakların korunmasını gözeten bir yaklaşımla bankacılık yapmakta; sürdürülebilirlik yaklaşımını, 2021 yılında kurduğu Sürdürülebilirlik Komitesi rehberliğinde, iş süreçlerinin tamamına entegre etmektedir.

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nda DenizBank’ın yanı sıra altı yerli, üç uluslararası finansal iştirak ile yedi yerli finansal olmayan iştirak ve Bahreyn ve Girne’de birer şube bulunmaktadır. DenizYatırım, DenizGYO, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, fastPay, Intertech, Neohub, Neohub Bulut, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş Grubun yerli; EuroDeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleri olarak konumlanmaktadır. Türkiye’de toplumun tüm kesimlerine ulaşan bir hizmet ağına sahip olan DenizBank’ın yurt içinde, Girne ve Bahreyn’deki toplam 643 şubesinin yanı sıra, Viyana’da bulunan iştiraki DenizBank AG’nin toplam 14 şubesi bulunmaktadır. Grup, DenizBank AG aracılığı ile AB ülkelerinde faaliyet gösterirken, DenizBank Moscow ise Rusya ile ticaret yapan mevcut müşterilere yurt dışında hizmet vermektedir.

milyon TL(1) 31.03.2024
Toplam Aktifler 1.299.659
Nakit Krediler 639.257
Mevduat 783.786
Özkaynak (Sermaye Benzeri Kredi dahil) 125.511
Şube Sayısı(2) 657
Müşteri sayısı-milyon 18,5
Net Kar 11.667

(1) Konsolide BDDK verileridir.
(2) Yurtdışı iştirak şubeleri dahil