Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Genel Müdür Mesajı

Geleceğe iz bırakmak için çalışıyoruz

Teknolojinin, tarih sahnesinde görmediğimiz ölçüde kısa aralıklı sıçramalarla ilerlediği; hayatın her alanında olduğu gibi finansal iş yapış metotlarında da dijitalleşmeye doğru paradigma değişiminin yaşandığı bir dönüm noktasındayız. Uzaktan müşteri olma sürecinin  önünün açılmasıyla, bankacılığa erişim ilk kez bu kadar kolaylaştı. Bu ilerleyişi o kadar hızlı içselleştiriyoruz ki; yakın zamanda artık dijital ifadesini bir sıfat olarak dahi kullanmayı bırakacağız. Bu iklimde, toplumlarda kaynakların akılcı dağılımına aracılık eden, üretimin ve kalkınmanın temel unsuru olan bankacılığın tanımı da önemli ölçüde değişiyor.

Bizler artık, müşterilerimizin sadece finansal ihtiyaçlarına değil, hayatlarının her noktasına dokunan kurumlarız. Dolayısıyla yenilikçilikten asla ödün vermeden, rotamızı ekosistem anlayışına dönmemiz zorunluluk halini aldı. Görevimiz, makro değişim ve dönüşümleri önceden okuyup, çevik biçimde yeni pozisyonumuzu belirlemek. Bunu da, yeni ekonominin petrolü konumundaki büyük veriyi anlamlandırıp, müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize en hızlı ve kolay ulaşabileceği modellere dönüştürerek gerçekleştirebiliriz.

DenizBank olarak kuruluşumuzdan itibaren yenilikçiliğe, teknolojiye, Ar-Ge’ye önemli ölçüde yatırım yaptık; insan hayatını kolaylaştırmanın aracı olarak inovasyonu merkeze aldık. 2012’de Türkiye’nin ilk Dijital Kuşak Bankacılığı Departmanı’nı kurup sektörün ilk CDO’sunu atadık; bugün itibarıyla bir e-para kuruluşu olan, ülkemizin ilk ve en büyük dijital cüzdanı fastPay’i hayata geçirerek tüm banka kullanıcılarının hizmetine açtık. Tarımın en önemli finansal inovasyonu Üretici Kart’ı ve dünyanın ilk akıllı tarım uygulaması olan, çiftçimize tam kapsamlı danışmanlık sunduğumuz Deniz’den Toprağa’yı tasarladık; büyük verinin müşteri ihtiyaçlarına hızla çözüm üretmede taşıdığı öneme atfen 2017’de Veri Bilimi Programı’nı kurguladık. Ekosistem bankacılığını merkeze alarak, girişimler için bir inovasyon, hızlandırma ve kuluçka merkezi yaratmak hedefiyle Deniz Akvaryum’u ve arkasından Deniz Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu hayata geçirdik. Temmuz 2021’de ise, bu iki oluşumumuz ile beraber fastPay’i de, Intertech iştiraki olarak kurduğumuz yeni fintek şirketimiz NEOHUB çatısı altında, Türkiye’deki girişimcilik ortamına network ve deneyim odaklı destek sunmak üzere bir araya getirdik.  Böylelikle, kurumumuz bünyesinden ya da dışarıdan, kendi ayakları üzerinde durabilecek yeni start-up ve fintech’ler çıkarabileceğimiz, ekosistemdeki paydaşlarımızla beraber güçlenebileceğimiz bir yapılanma elde ettik.

Cesaretle aldığımız bu kararların her birinde; bir tarafta teknoloji üssü yaratıcılığı ve çevikliği, diğer tarafta ise müşterilerimizin her zaman yoldaşlığı ve çözüm ortaklığıyla hatırlayacağı banka olma bilinciyle hareket ettik. Aynı anlayışla, geleceğimiz için stratejik öneme sahip projelerde daima ön saflarda yer aldık; 3. Köprü, 3. Havalimanı, TAV Bodrum Havaalanı ve Ilısu Barajı ile kamu-özel sektör ortaklı şehir hastaneleri gibi projelere kaynak aktarmak konusunda bir an bile tereddüt etmedik. Ülkemizi ayakta tutan eğitim, sağlık, enerji, altyapı, turizm, gemicilik, tarım, belediyeler ve spor kulüpleri gibi niş sektörleri kuruluşumuzdan itibaren sahiplendik. Bu yatırımlar sayesinde ekonomimizin can damarı KOBİ’lerimize kaynak aktarılmasını sağladık; KGF, Nefes ve KOSGEB Kredileri kapsamında imza attığımız projeler ile esnafımızın arkasında duran öncü banka olduk. “Çiftçi varsa hayat var” diyerek, 2002 yılında, sektörümüze de ilham veren bir girişim olarak adım attığımız Tarım Bankacılığı’nda, bugün itibarıyla yüzde 47 pazar payıyla, özel bankalar arasında açık ara lider konuma ulaştık.

Hedefimiz, ilk günden bu yana, sadece şubelerimizin, bölgelerimizin, Bankamızın değil; bütün paydaşlarımızın refahı ve ülkemizin kazancı oldu. Şeffaflık, hesap verebilirlik, adalet ve sorumluluk olarak özetlediğimiz kurumsal yönetişim ilkeleri kılavuzluğunda yol aldık; kamu görevi ifa eden kurum olma bilinciyle, bu topraklara ve insanımıza karşı sorumluluğumuzu en üst düzeyde hissettik.

1997 yılında şubesi, çalışanı ve müşterisi olmayan bir banka olarak çıktığımız yolda, gelecek nesillere miras, ülkemize iz bırakmak hedefiyle, bugün konsolide aktif büyüklüğüne göre Türkiye’nin 5. büyük özel bankası konumunda bulunmanın kıvancını yaşıyoruz.  Önümüzdeki dönemde de, memleketi için var gücüyle üreten, insanların sırtını güvenle yaslayabileceği banka olma vizyonuyla çalışmaya devam edeceğiz. 

Saygılarımla,

Hakan ATEŞ
CEO
DenizBank Finansal Hizmetler Grubu